Азартні ігри

Азартні ігри

Азартні ігри утримують гравців в лещатах залежності. .

Що таке азартні ігри?

Азартні ігри – це ризик грошима для можливого випадкового прибутку. Таким чином, людина ризикує грошима за угодою, що вона або хтось ще буде отримувати щось цінне в разі того чи іншого результату. Простіше кажучи, азартні ігри включають в себе ставки, які повинні привести до виграшу або втрати, і гравець отримує прибуток виключно через втрати іншої людини.

Ісламська постанова щодо азартних ігор :

Азартні ігри суворо заборонено як в Корані, так і в Сунні Пророка (мир йому і благословення Аллаха). На це наступні докази:

  1. Аллах вважає гріх участі в азартних іграх набагато більшим, аніж прибуток від них. Як говориться в Корані: “Вони будуть просити вас про спиртних напоїв та азартних ігор. Скажімо, “Тебе запитують про вино та азартнi iгри. Скажи: «Це все — великий грiх, але й певна користь для людей. Але грiх вiд них бiльший за користь!» (Сура аль-Бакара, 2: 219).
  2. Аллах вважає це мерзенністю, через шкідливий вплив на особистість і суспільство. Аллах наказує віруючим уникати азартних ігор, адже вони сіють ворожнечу і ненависть серед них, та утримує їх від згадування Аллаха і від молитви. Як говориться в Корані: “О ви, якi увiрували! Воiстину, вино, азартнi iгри, каменi жертовникiв i стрiли для ворожби — мерзота вiд шайтана! Тож стережiться цього! Можливо, будете спасеннi! Воiстину, шайтан бажає посiяти мiж вами ворожнечу й ненависть через вино й майсир i вiдвернути вас вiд згадування Аллаха й молитви. Невже ви не зупинитесь?” (Сура Аль-Маїда, 5: 90-1)

Шкідливі наслідки азартних ігор для особистості і суспільства

Азартні ігри мають численні погані наслідки як для особистості, так і суспільства, включаючи наступні:

  1. Це сіє ворожнечу і ненависть серед гравців. Коли друзі грають в азартні ігри і один з них виграє, забираючи всі гроші, то вони, безсумнівно, будуть відчувати ненависть одне до одного та образу, і, навіть, можуть змовитись проти нього і завдати йому шкоди. Це – відомий факт, заснований на спостереженні. У Корані про це говориться: “О ви, якi увiрували! Воiстину, вино, азартнi iгри, каменi жертовникiв i стрiли для ворожби — мерзота вiд шайтана! Тож стережiться цього! Можливо, будете спасеннi! Воiстину, шайтан бажає посiяти мiж вами ворожнечу й ненависть через вино й майсир i вiдвернути вас вiд згадування Аллаха й молитви. Невже ви не зупинитесь?”(Сура Аль-Маїда, 5: 90-1)
  2. Це руйнує багатство і змушує гравців страждати від важких фінансових втрат, спричиняючи особисті та суспільні проблеми.
  3. Азартні ігри і можливість виграти викликають залежність. Якщо гравець виграє, то стає більш жадібним і продовжує намагатися ще більше заробити таким нечесним шляхом. Якщо він програє, то йому важко здаватися і він продовжує грати в азартні ігри із надієб отримати назад те, що вже втратив. Як такий заробіток, так і збитою, стоять на шляху продуктивної роботи і уособлюють зло, яке руйнує суспільство.

Іслам забороняє всі види азартних ігор, без винятку, і вважає азартні ігри великим гріхом.

Види азартних ігор

Азартних ігор минулого і сьогодення багато. Сучасні види азартних ігор бувають такими:

  1. Гра, в якій гравці обумовлюють, що переможець здобуде гроші. Наприклад, група людей грають в карти, кожен з них відкладає певну суму грошей, і переможець отримує все.
  2. Ставки – ризик із грошима, який пов’язаний із невідомим результатом тієї чи іншої події. Наприклад, кожен гравець робить ставку на певну команду, скажімо, футбольного матчу. Можна виграти ставку, якщо команда, на яку було зроблено ставку, перемагає. В іншому ж випадку ставка програється, що означає втрату грошей.
  3. Лотерея є одним із видів азартних ігор, адже має елемент випадковості. Видів лотереї багато. Наприклад, лотерея у вигляді квитків, які купуються та вибираються випадковим чином, щоб виграти приз – як правило, велику суму грошей. Наприклад, людина купує квиток за 1$ в надії виграти 1000$.
  4. Всі види азартних ігор без винятку залучають гроші, які гравці можуть виграти або програти.