Важливість і чесноти Мекки і Забороненої Мечеті

Важливість і чесноти Мекки і Забороненої Мечеті

Заборонена Мечеть (Аль-Масджід аль-Харам) знаходиться в Мецці, в місті на західній стороні Аравійського півострова, і має численні чесноти, включаючи наступні:

  1. В ній знаходиться Кааба

Двері Кааби розписані аятами із Священного Корану. .

Кааба – кубоподібна будівля, що знаходиться в центрі Забороненої Мечеті в Мецці.

Це напрямок, до якого мусульмани за наказом Аллаха обертаються для звершення молитви, а також під час деяких інших видів поклоніння.

Вона була збудована пророком Авраамом і його сином Ісмаїлом, які слідували наказу Аллаха. Кілька разів протягом історії її перебудовували.

Як говориться в Корані: “I ось Iбрагiм з Iсмаїлом заклали основу Дому: «Господи наш! Прийми вiд нас, воiстину, Ти — Всечуючий та Всезнаючий!”. (Сура Аль-Бакара, 2: 127)

Пророк Мухаммад (мир йому і благословення Аллаха) особисто брав участь у закладенні Чорного Каменю разом із різними мекканськими племенами, коли влні відновлювали Каабу.

  1. Це перша мечеть, збудована на землі

Абу Зарр (хай буде вдоволений ним Аллах), один із благородних сподвижників Пророка (мир йому і благословення Аллаха), якось запитав його: «О Посланець Аллаха, яку мечеть було збудовано першою?» Він відповів: «Заборонену мечеть [в Мецці]». Абу Зарр знову запитав, «А яку після цього?» Він відповів «Мечеть аль-Акса [в Єрусалимі]». «Який час минув між цими побудовами?», – поцікавився Абу Зарр. «Сорок років», відповів Пророк (мир йому і благословення Аллаха). «Де б ви не були у час, коли вас застане молитва», – продовжив він, – «виконуйте молитву, адже чеснота полягає у тому, щоб виконувати їх у належний час». (Сахіх Аль-Бухарі: 3186, Сахіх Муслім: 520)

  1. Нагорода за звершення в ній молитви множиться в багато разів

Пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Одна молитва у цій моїй мечеті [в Медині] краща, ніж тисяча молитов у будь-якій інший, крім Забороненої Мечеті [в Мецці], і одна молитва в Забороненій Мечеті краща, ніж сто тисяч молитов в іншому місці». (Сунан Ібн Маджаг: 1406; Муснад Ахмад: 14694)

  1. Аллах і Його Посланець назвали її забороненою

Як говориться в Корані: «Менi наказано тiльки поклонятися Господу цього мiста, Який зробив його забороненим. Йому належить кожна рiч! I менi наказано бути вiдданим [Йому]». (Сура Ан-Намль, 27:91)

Цей аят дає зрозуміти, що Аллах оголосив Мекку святилищем і, таким чином, заборонив людям здійснення несправедливості у ній, пролиття крові, полювання та виривати рослинність чи дерева.

Пророк (мир йому і благословення Аллаха) якось зауважив: «Аллах, а не люди, зробив Мекку забороненою. Тому будь-яка людина, яка вірить в Аллаха і в останній день, не повинна проливати кров у ній». (Сахіх Аль-Бухарі: 104; Сахіх Муслім: 1354)

  1. Це найдорожча земля для Аллаха і Його Посланця

Один із сподвижників Пророка (мир йому і благословення Аллаха) одного разу сказав: «Я бачив, як Посланець Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сидів на верблюді на ринку аль-Хазура, говорячи: «Присягаюся Аллахом, ти – найкраща і найдорожча з усіх земель для Аллаха. Якби я не був вигнаний, то ніколи б не залишив тебе». (Сунан Ат-Тірмізі:3925; Ан-Насаї ас-Сунан аль-Кубраа: 4252)

  1. Аллах зробив паломництво до Забороненого Дому

обов’язковим для всіх, хто має змогу його виконати Авраам проголосив паломництво людям і вони стали виконувати його, йдучи навіть з далеких місць. Згідно пророчої традиції, всі пророки виконували хадж до Забороненого Дому. Що стосується наказа Аллаха Аврааму, то в Корані говориться наступне: «Проголоси людям хадж! Вони прийдуть до тебе пiшки й на втомлених верблюдах iз найвiддаленiших мiсць». (Сура Аль-Хаджж, 22:27)