Ваші фінансові взаємини

Ваші фінансові взаємини

Аллах наказав мусульманам заробляти кошти для свого існування. Це чітко зазначено у ряді наступних аспектів:

  • Пророк (мир йому і благословення Аллаха) заборонив нам жебрацтво, допоки ми в змозі заробити собі на життя. Він повідомив нам, що ті, хто займається жебрацтвом, незважаючи на їхні фізичні можливості, втрачають свою гідність перед Аллахом, а потім перед людьми: «Людина продовжуватиме жебракувати, аж поки не стоятиме перед Всевишнім Аллахом [в День Суду] без плоті на обличчі “(Сахіх Аль-Бухарі: 1405; Сахіх Муслім: 1040)

Він (мир йому і благословення Аллаха) також сказав: “Якщо людина, яка страждає від бідності, звертається до людей, то її бідність ніколи не скінчиться; але якщо вона звертається з цим до Аллаха, то Аллах принесе їй достаток”. (Сунан Ахмад: 3869; Сунан Абу Дауд: 1645)

Іслам поважає всі види професій, які є законними і не є причиною якихось правопорушень. .

  • Іслам поважає всі види професій: в торгівлі, промисловості, послугах, інвестиціях або в будь-якій інший області, поки вони є законними і не несуть якихось правопорушень. Справді, іслам повідомляє нам, що пророки займалися гідними професіями, поширеними у суспільстві. Як сказав Пророк (мир йому і благословення Аллаха) : «Аллах не послав пророка, який не пас овець.” (Сахіх Аль-Бухарі: 2143) Він згадав, що пророк Закарія (мир йому) був теслею. (Сахіх Муслім: 2379)
  • Людина, яка здобуває профсію з наміром підтримувати себе і свою сім’ю та допомагати нужденним, буде рясно винагороджена за свої зусилля.

Всі види взаємин, в основі, дозволено в ісламі

Всі види угод, як правило, дозволені в ісламі. Вони включають в себе продаж, покупку, оренду, всі види взаємин, які потрібні людям в їхньому повсякденному житті, за винятком тих, які заборонені через їхню внутрішню нечистоту або через спосіб їхнього здобуття.

Речі, які заборонені через внутрішню нечистоту

Ці речі, які Аллах визнав незаконними у зв’язку з їхньою внутрішньою нечистотою. Їх не можна продавати, купувати, здавати в оренду, виготовляти або пускати в обіг.

Приклади речей, які іслам забороняє через їхню внутрішню нечистоту

  • М’ясо собак і свиней
  • Мертві тварини або будь-яка їхня частина
  • Алкогольні напої
  • Наркотики і всі інші речовини, шкідливі для здоров’я
  • Матеріали, які спрямовані на поширення аморальності, такі, як порнографічні стрічки, журнали і веб-сайти
  • Ідоли чи щось інше, чому поклоняються окрім або замість Аллаха

Речі, які заборонені через спосіб їхнього здобування

Це речі, які, природно, є законним, але стали незаконними через те, як їх здобули. Адже, тим самим, було заподіяно шкоди особистості і суспільству в цілому. Речі, які є незаконними у цьому плані:

Лихварство (ріба), обман, несправедливість і азартні ігри.

Ми уточнимо це далі.