Велика ритуальна нечистота та повне омовіння (ґусль)

Велика ритуальна нечистота та повне омовіння (ґусль)

Речі, після яких людина повинна виконати повне омовіння:

Є певні речі, після яких дорослий мусульманин повинен зробити повне омовіння (ґусль), перш ніж звершить молитву або обход навколо Кааби. Перед виконанням такого омовіння він має перебувати у стані великої ритуальної нечистоти.

Наприклад

Щоб виконати повне омовіння, слід вимити водою все тіло повністю. .

  1. Еякуляція із отриманням задоволенням за допомогою будь-яких засобів, під час сну або наяву. Еякуляція включає випускання насінної рідини – густої білястої речовини із сечівника статевого члена під час оргазму, який, зазвичай, супроводжується подальшим відчуттям млявості та інертності.
  2. Статевий акт – проникнення статевого органу чоловіка у статевий огран жінки, навіть якщо це не призводить до еякуляції. Насправді, саме по соби проникнення головки у піхву є підставою для обов’зковості виконання повного омовіння. Коран говорить: «А якщо ви перебуваєте в станi нечистоти, то викупайтеся». (Сура Аль-Маїда, 5: 6)
  3. Менструальна і післяродова кровотеча
    • Менструальна кровотеча є природним типом крові, яка регулярно виходить із матки жінки. Це відбувається із приблизним інтервалом у місяць, протягом репродуктивного віку жінки. Триває, зазвичай, біля семи днів. .
    •Післяпологова кровотеча – кровотеча, яка відбувається у жінки після народження дитини, в післяпологовий період і триває протягом декількох днів. .

Жінки під час менструацій та післяпологової кровотечі звільняються від посту та від виконання молитов. Однак вони мають постувати пропущені дні посту пізніше, але звільняються від звершення пропущених молитов. Протягом цього періоду, чоловік і дружина можуть задовольняти свої сексуальні бажання, але не маючи самого статевого акту. Наприкінці менструації і післяпологової кровотечі, жінки мають виконати велике ритуальне омовіння (ґусль).

Як говориться в Корані: “Тебе запитують про мiсячнi. Скажи: «Вони спричиняють страждання. Тож не торкайтесь дружин пiд час мiсячних їхнiх. Уникайте зносин iз ними, поки не очистяться вони. А коли вони очистяться, то приходьте до них — так, як наказав вам Аллах». (Сура аль-Бакара, 2: 222)

Як усунути велику ритуальну нечистоту (джанаба)

Щоб виконати повне омовіння, мусульманину достатньо вимити все тіло водою, маючи намір очиститись і виконати поклоніння.

  • Тим не менше, кращий спосіб звершення великого ритуального омовіння – це спочатку зробити мале омовіння, а потім вимити все тіло водою. Це збільшує винагороди і відповідає прикладу Пророка (мир йому і благословення Аллаха).
  • Після звершення великого ритуального омовіння таким чином, немає необхідності звершувати мале омовіння.

Протирання шкарпеток

Іслам настільки практичний, що дозволяє мусульманину протирати ноги мокрими руками поверх шкарпеток або взуття замість того, щоб мити ноги при звершенні малого омовіння. Умовою є те, щоб вони були вдягнуті у стані ритуальної чистоти. Мусульманин може продовжувати робити це протягом періоду, який не перевищує 24 години (для людини, яка постійно мешкає в одному місці) та 72 години (для мандрівника/кочівника).

Однак для того, щоб видалити велику ритуальну нечистоту (джанаба), ноги слід вимити.

Що робити, коли немає можливості використати воду

Може трапитись так, що мусульманин не може використовувати воду для виконання вуду або ґуслю. Наприклад, через хворобу, або коли вода не доступна або коли води не достатньо для пиття. Тоді він може використати чисту землю в якості замінника для омовіння. Це називається “таяммум”. Мусульманин може так робити доти, доки не знайдеться достатня кількість води або ж трапиться можливість її використати.

Порядок виконання таяммуму:

(1) Вдарити обома долонями по чистій землі.

 (2) Протерти ними обличчя

(3) Протерти верх правої руки лівою долонею і верх лівої руки правою долонею.