Вивчаючи ісламські закони

Вивчаючи ісламські закони

Мусульманин зобов’язаний дізнаватися про ісламські постанови щодо усіх аспектів життя: поклоніння, соціальних відносин та інших питань, аби виконувати свої обов’язки, ґрунтуючись на точні знання і впевненість. Пророк сказав: «Кому Аллах бажає виявити милість, тому дає розуміння релігії» (Сахіх Аль-Бухарі: 71, Сахіх Муслім: 1037)

Таким чином, людина повинна вивчати все про релігійні обов’язки, які має виконувати. Наприклад, очищення (тагарат), виконання молитви (салят) і те, що можна та не можна вживати в їжу та пити. Він також закликає дізнаватися про додаткові, бажані види поклолніння, які є рекомендованими, а не обов’язковими.

П’ять ісламських законів

Всі дії людини діляться на п’ять категорій:

ВаджибОбов’язкове. Дії, які Аллах наказує робити мусульманам. Ті, хто виконує їх, заслуговують на винагороду, а ті, хто нехтує ними, заслуговують на покарання. Прикладами цього є п`ять обов’язкових щоденних молитов і піст протягом місяця Рамадан.
ХарамЗаборонене. Дії, які Аллах забороняє. Ті, хто полишить їх, заслуговують на винагороду, а ті, хто скоює їх, заслуговують на покарання. Прикладами цього є вживання алкоголю і вчинення незаконного статевого акту.
МустахабРекомендоване. Дії, які заслуговують на винагороду, але відмова їх робити не заслуговує на покарання. Прикладами цього є посмішка людям, вітання ісламу (Ас-Саляму ‘Алейкум) або прибирання сміття та непотребу з дороги.
МакругНерекомендоване. Дії, які іслам закликає своїх послідовників уникати. Ті, хто їх уникає, заслуговують на винагороду, а ті, хто не відмовляється їх робити, не заслуговують на покарання. Прикладом цього є копошіння пальцями під час молитви.
МубахДопустиме. Це означає, що ці акти є допустимими. Вони, скоріше, нейтральні і тому за них не карають і не нагороджують. Прикладом цього є вживання їжи та пиття, ведення розмови тощо.