Виказування вдячності Аллаху за керівництво та каяття

Виказування вдячності Аллаху за керівництво та каяття

Одне з найважливішого, що може мусульманин зробити, аби виказати вдячність Аллаху за керівництво й каяття, це:

  1. Міцно триматись ісламу та терпляче зносити всі трунощі на його ш

Очевидно, якщо людина матиме безцінний скарб, то буде робити все можливе, аби захистити його. Іслам, безсумнівно – найкращий подарунок для людства, адже він є не просто набором абстрактних ідеологій, і не захопленням, яке людина може практикувати, коли заманеться. Іслам – це релігія, яка регулює життя мусульманина в усіх його аспектах без винятку. Аллах говорить в Корані, заповідаючи Посланцю (мир йому і благословення Аллаха) міцно триматися ісламу і вчення Корану, та йти правильним шляхом: «Тримайся ж того, що тобi вiдкрито; воiстину, ти — на прямому шляху!». (Сура Аз-Зухруф, 43:43)

Мусульманин не повинен сумувати, коли стикається із якимись труднощами, адже це є частиною передвизначення Аллаха для перевірки Своїх рабів. Аллах перевіряв навіть Своїх пророків і посланців, які набагато ліпші за нас. Коран розповідає нам, як вони переживали незліченні страждання від рук родичів і ворогів, не втрачаючи серця та віри, та не звертаючи зі шляху через негаразди. Великі труднощі, з якими мусульманин стикається через свою відданість істині, є одним із способів Аллаха перевірити силу віри Свого раба. Тож живіть згідно високих принципів, намагайтеся пройти випробування, дотримуйтеся істини за будь-яких умов і постійно звертайтеся до Аллаха, аби Він вів вас правильним шляхом. Наслідуючи Пророка (мир йому і благословення Аллаха), вимовляйте молитву: «Йа мукалліба ль-кулюб, саббіт кальбі ‘аля дінік»(О перевертаючий серця, укріпи моє серце на Твоїй релігії) (Сунан Ат-Тірмізі: 2140) (Сунан Ат-Тірмізі: 2140)

Аллах говорить про це так: «Невже люди думають, що їх залишать у спокої та не будуть випробовувати лише тому, що вони скажуть: «Ми увiрували»? Ми випробовували тих, якi жили ще ранiше. Аллах неодмiнно знатиме тих, якi говорять правду, й тих, якi брешуть!». (Сура аль-Анкабут, 29: 2-3)

  1. Старання у заклику до ісламу з мудрістю та добрими настановами

Участь у заклику людей до ісламу (да’ва), безсумнівно, є одним з кращих способів висловити вдячність Аллаху, а також одним із найефективніших способів лишатися стійким у вірі. Якщо людина одужує після небезпечної для життя хвороби, яка принесла їй багато страждань і горя, то після виявлення правильного лікування такої хвороби, вона, безумовно, поширюватиме його серед людей. Особливо серед своїх родичів і близьких друзів. Це пояснюється так: