Відвідини Медини

Відвідини Медини

Медина – це місто, в яке переселився Пророк Мухаммад (мир йому і благословення Аллаха), залишивши своє рідне місто Мекку, після того, як його вигнали звідти місцеві язичники.

Оселившись у Медині, Пророк (мир йому і благословення Аллаха) заходився будувати свою мечеть, яка стала головним центром знань і заклику людей до ісламу.

Під час виконання Хаджу або в будь який інший час року рекомендується відвідати мечеть Пророка (мир йому і благословення Аллаха) в Медині.

Однак варто зазначити, що відвідування мечеті Пророка (мир йому і благословення Аллаха) не пов’язано із ритуалами хаджу і не обмежується якимось конкретним проміжком часу.

Однак варто зазначити, що відвідування мечеті Пророка (мир йому і благословення Аллаха) не пов’язано із ритуалами хаджу і не обмежується якимось конкретним проміжком часу.

Він (мир йому і благословення Аллаха) також сказав: «Одна молитва в моїй мечеті краща за тисячу молитов в будь-який інший мечеті, за винятком Забороненої Мечеті [в Мецці].» (Сахіх Аль-Бухарі: 1133; Сахіх Муслім: 1394)

Місця в Медині, які слід відвідати

Мусульманин, який відвідує Медину, повинен мати намір відвідати мечеть Пророка (мир йому і благословення Аллаха) і помолитися в ній. Він може також відвідати інші місця. Наприклад:

    1. Невелике, але дуже особливе місце в середині мечеті Пророка (мир йому і благословення Аллаха), відоме як Равда Шаріфа (буквально: “благородний сад”). Воно починається від могили Пророка (мир йому і благословення Аллаха), де була одна з його кімнат. Пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Між моїм будинком і моїм мінбаром – сад з садів Раю». (Сахіх Аль-Бухарі: 1137; Сахіх Муслім: 1390)
    2. Побажання миру Посланцю Аллаха (мир йому і благословення Аллаха). Треба із усією люб’язністю і спокійним голосом сказати: Ас-Саляму ‘алейка йя Расуля-ллагі ва рахмату-Ллагі ва баракятугу. Ашгаду аннака кад балляґта р-рісалята, ва аддейта ль-аманата, ва насахта ль-уммата, ва джагадта фі Ллягі хакка джігадігі. Фа джазака-Ллагу ‘ан умматіка афдаля ма джаза набіййян ‘ан умматіг (Мир, милість і благословення Аллаха тобі, о Посланець Аллаха. Я свідчу, що ти передав послання, виправдав довіру, щиро радив мусульманській громаді і прагнув милості Аллаха, як належить. Хай Аллах винагородить тебе від імені твоєї громади найкращими нагородами, які колись отримував пророк від імені своєї громади). Пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав про це так: «Кожного разу, коли хтось вітає мене, Аллах повертає мені мою душу, аби я відповів на його привітання». (Сунан Абу Дауд: 2041)

Прочанину, який відвідує Медіну, наполегливо рекомендується відвідати мечеть Куба й помолитися там, як це робив Пророк (мир йому і благословення Аллаха)  .

    Потім слід ступити один крок вправо і привітати Абу Бакра ас-Сіддіка (хай буде вдоволений ним Аллах), наступника Пророка (мир йому і благословення Аллаха) і кращого із усіх його сподвижників. Тоді ступити ще один крок вправо і привітати Умара ібн аль-Хаттаба (хай буде вдоволений ним Аллах), по праву другого халіфа і кращого із усіх сподвижників Пророка (мир йому і благословення Аллаха) після Абу Бакра ас-Сіддіка (хай буде вдоволений ним Аллах). Варто зауважити, що, незважаючи на те, що Посланець Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) є кращим зі всього людства, він не може нікому ані нашкоди, ані принести користь. Отже, ніхто не має звертатись до нього або шукати його допомоги. Замість цього, потрібно звертатись тільки до Аллаха і всі види поклоніння присвячувати тільки Йому одному.
  1. Відвідування мечеті Куба: Мечеть Куба є першою мечеттю, побудованою в ісламі. Дійсно, вона була побудована ще до того, як Пророк (мир йому і благословення Аллаха) побудував свою власну мечеть в Медині. Паломникам, які відвідують Медіну, ми настійно рекомендуємо відвідати і її. Адже так робив Пророк (мир йому і благословення Аллаха), який колись сказав: «Хто вдома зробить омовіння (вуду), а потім прийде до мечеті Куба і помолиться в ній, той матиме нагороду, як за виконання умри» (Сунан Ібн Маджаг: 1412).