Значення віри в божественні Книги
Це означає тверде переконання, що Всевишній Аллах зіслав божественні книги Своїм Посланцям. Ці книги – Слова Аллаха, якими Він промовляє насправді, так, як личить Його величі. Ці книги містять правду, світло і керівництво для людей, як в цьому, так і в майбутньому житті.
Віра в божественні книги є одним із шести стовпів віри. Як говориться в Корані: “О ви, якi увiрували! Вiруйте в Аллаха, Його Посланця i Писання, яке Вiн зiслав Посланцю Своєму; а також у Писання, яке було зiслано ранiше”. (Сура Ан-Ніса, 4:136)
В цьому аяті Аллах наказує віруючим вірити в Нього, Його Посланця і книги, які Він зіслав Своєму Посланнику, а саме – Коран. Він також наказує їм вірити у всі книги, яки були зіслані до Корану.
Пояснюючи значення віри (іман), Пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав: “Це означає вірити в Аллаха, Його ангелів, Його книги, Його посланців, Останній день, і вірити в божественне передвизначення – як добре, так погане.” (Сахіх Муслім: 8)
Що включає в себе віра в божественні Книги?
- Вірити, що вони дійсно були зіслані від Аллаха.
- Вірити, що вони містять слова Аллаха
- Вірити в божественні Книги, які Всевишній Аллах назвав. Наприклад: Коран, зісланий нашому Пророку Мухаммаду (мир йому і благословення Аллаха); Тора (Таврат), відкрита Мойсею; Євангеліє (Інджиль), зіслане Ісусу.
- Вірити, в достовірні неспотворені повідомлення, які згадані в них.
Унікальні особливості Корану
Святий Коран – це Слово Аллаха, яке Він зіслав Пророку Мухаммаду (мир йому і благословення Аллаха). Таким чином, ми повинні шанувати й читати його, обдумувати його аяти і прагнути дотримуватися його настанов.
Достатньо того, що Коран є керівництвом для цього життя і є причиною нашого спасіння в майбутньому житті.
Священний Коран має безліч унікальних особливостей, які відрізняють його від інших зісланих книг. До них належать такі особливості:
- Славний Коран дає звід божественних постанов. Його було зіслано, аби підтримати і підтвердити наказ, що міститься в попередніх божественних книгах: поклонятися тільки Аллаху.
У Корані говориться: “Зiслали Ми тобi Писання в iстинi, яке пiдтверджує те, що було до цього в писаннях, i тебе як наглядача над ним”. (Сура Аль-Маїда, 5:48)
Цей аят пояснює, що Коран підтверджує істину, яка містититься у попередніх божественних книгах, і є свідком для них.
- Всі люди, незалежно від їхньої мови або раси, мають дотримуватись Корану і діяти відповідно до його вимог, незалежно від того, скільки часу минуло з моменту, коли Коран був зісланий. На відміну від попередніх писань, які були зіслані лише для певних народів і для певного часу. Коран говорить: “Менi вiдкрито цей Коран, щоб я застерiгав ним вас i тих, до кого вiн дiйде” (Сура Аль-Анам, 6:19)
- Інші божественні книги було змінено або доповнено. Але Коран не було змінено, тому що Всемогутній Аллах зобов’язався оберігати його. Як говориться в Корані: “Воiстину, Ми зiслали Нагадування i, воiстину, Ми бережемо його” (Сура Аль-Хіджр, 15: 9).
Яка наша позиція щодо змісту раніше зісланих Книг?
Мусульманин вірить в те, що Тора, яка була відкрита Мойсею, і Євангеліє, яке було зіслане Ісусу, були від Аллаха. Він також переконаний, що вони містили постанови, керівництва та уроки, які несли із собою керівництво і світло для людей в їх мирському і майбутньому житті.
Тим не менш, Всевишній Аллах повідомляє нам в Корані, що люди Писання, тобто юдеї та християни, спотворили свої божественні книги і внесли до них зміни або доповнення. І, таким чином, ці Писання вже не є такими ж справжніми, якими були при виявленні Аллахом спочатку.
Тора, яка доступна сьогодні, це не та сама Тора, що була відкрита Мойсеєві. Оскільки юдеї змінили оригінальний текст і внесли до неї численні постанови. Як говориться в Корані: “Серед юдеїв є тi, хто мiняє мiсцями слова” (Сура Ан-Ніса, 4:46)
Так само і Євангеліє, доступне нам сьогодні, не те саме Євангеліє, зіслане Ісусу. Християни спотворили його і змінили велику кількість указів. Щодо цього Коран говорить: “I серед них є такi, якi своїми язиками спотворюють Писання, щоб ви сприйняли за Писання те, чого насправдi у Писаннi немає. I вони говорять: «Це – вiд Аллаха», а насправдi воно не вiд Аллаха! I вони зводять на Аллаха наговiр, i знають вони”. (Сура Аль Імран, 3:78)
“I з тими, якi говорять: «Ми — християни», взяли Ми завiт. I забули вони ту частину [Писання], яку їм треба було пам’ятати. I посiяли Ми серед них ворожiсть i ненависть одне до одного аж до Дня Воскресiння. I покаже тодi їм Аллах, що вони чинили!”. (Сура Аль-Маїда, 5:14)
Біблія, яка доступна людям Писання сьогодні, що складається зі Старого і Нового Завіту, має численні неправильні переконання, помилки, заяви, що вводять в оману, та помилкові історії. Ми віримо у правдивість слів Корана та Сунни. Що ж стосується решти книг та повідомлень, то ми не повинні ані вірити, ані спростовувати їх, адже в Корані та Сунні не доведена їх істиність або хибність.
Незважаючи на все це, мусульманин має поважати ці книги і не повинен принижувати або паплюжити їх, адже вони, як і раніше, містять деякі слова Аллаха, які не були спотворені.
Переваги віри в божественні Книги
Віра в божественні книги має ряд переваг, у тому числі такі:
Усвідомлення великої уваги Аллаха і Його величезне милосердя щодо Своїх рабів. Адже Він зіслав для кожного народу божественну книгу, аби направити їх і допомогти їм досягти щастя як в цьому житті, так і у житті вічному.
Усвідомлення абсолютної мудрості Аллаха, що міститься в Його законах і постановах для кожного народу, що ідеально підходить їхнім загальним обставинам і людям. Як говориться в Корані: “Кожному з-посеред вас встановили Ми рiзнi закони й приписи”. (Сура Аль-Маїда, 5:48)
Виказування вдячності Аллаху за зіслання таких книг, які містять світло і керівництво для нас як в цьому, так і в майбутньому житті. Справді, це – велика милість, за яку маємо бути вдячними Аллаху.