Дещо з етики війни в ісламі

Дещо з етики війни в ісламі

  1. Іслам наказує бути справедливим навіть із ворогами і забороняє всі види несправедливості Коран говорить: «Будьте стiйкими у вiрi в Аллаха, свiдчiть справедливо i нехай ненависть ваша до iнших не веде до несправедливостi.Тримайтеся справедливостi, бо вона ближча до богобоязливостi». (Сура Аль-Маїда, 5:8) Це означає не дозволяти своїй ворожнечі перетинати межі та відсторонитись від несправедливості у словах чи діях.
  2. Іслам суворо забороняє зраду ворога Іслам забороняє зраду, навіть зраду ворога. Як говориться в Корані: «Воiстину, Аллах не любить зрадникiв!» (Сура Аль-Анфаль, 8:58)
  3. Іслам суворо забороняє уродувати трупи ворогів Іслам вважає уродування трупів ворогів неприпустимим. Як сказав Пророк (мир йому і благословення Аллаха): «Не уродуйте трупи ворогів.» (Сахіх Муслім: 1731)
  4. Іслам забороняє вбивство цивільних людей, руйнування навколишнього середовища і нищення землі Коли Абу Бакр ас-Сіддік (хай буде вдоволений ним Аллах) – перший праведний халіф та найліпший з усіх сподвижників Пророка (мир йому і благословення Аллаха) – відправляв армію до північних кордонів Римської Імперії, то звернувся до головнокомандувача армією Усами ібн Зейда (хай буде вдоволений ним Аллах) зі словами: «Не вбивайте маленьких дітей, старих людей та жінок. Не викорінюйте та не паліть пальми, не рубайте плодовиті дерева. Не вбивайте овець, корів чи верблюдів, хіба тільки для їжі. Ви зіткнетесь із аскетами, які відгородились. То ж не чіпайте їх та те, для чого вони відгородились». (Ібн Тарік Асакір, т. 2, стор. 50)