Добровільний піст

Добровільний піст

Мусульмани зобов’язані дотримуватися посту один раз на рік протягом місяця, тобто, протягом місяця Рамадан. Їм також рекомендується постувати і в інші дні для того, щоб отримати більше нагороди. Ось ці дні:

  1. День Ашура, а також день до нього або після нього. Ашура – десятий день місяця Мухаррам, перший місяць ісламського календаря. Це той самий день, коли Аллах врятував Мойсея і втопив Фараона та його армію. Мусульманин постить в цей день, щоб виказати подяку Аллаху за порятунок Мойсея і слідувати по стопах нашого Пророка (мир йому і благословення Аллаха) який не тільки постив у цей день, але і казав свом сподвижникам постити у цей день, або наступний після нього. (Муснад Ахмад: 2154). Коли його запитали про піст у цей день, то він відповів: «Це спокутує [гріхи, скоєні] попереднього року.» (Сахіх Муслім: 1162)
  2. День Арафат – дев’ятий день місяця Зуль-Хіджжа, дванадцятого місяця ісламського календаря. У цей день паломники, які виконують хадж – щорічне мусульманське паломництво – збираються на широко відкритій рівнині Арафат і звертаються до Аллаха, прославляючи і звеличуючи Його. День Арафат – найкращий день у році, і той, хто не виконує хадж, може тримати піст у цей день. Коли Пророка (мир йому і благословення Аллаха) запитали про піст в цей день і він відповів: «Це спокутує гріхи, скоєні у попередньому році і в наступному році». (Сахіх Муслім: 1162)
  3. Шість днів місяця Шавваль. Шавваль – це десятий місяць мусульманського календаря. Пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Той, хто постить Рамадан, а потім ще шість днів місяця Шавваль, отримуватиме винагороду як за піст протягом усього року.» (Сахіх Муслім: 1164)