Доброзичливість і щедрість (Деякі приклади з життя Пророка)

Деякі приклади з життя Пророка (мир йому і благословення Аллаха)

Пророк (мир йому і благословення Аллаха) був втіленням доброї моральності.

 

Пророк (мир йому і благословення Аллаха) був втіленням хорошої моральності та добрих манер. Коли Аїшу (хай буде вдоволений нею Аллах), одну з дружин Пророка (мир йому і благословення Аллаха), запитали про його (мир йому і благословення Аллаха) моральність, то вона відповіла: «Його моральністю був Коран.» (Муснад Ахмад: 24601; Сахіх Муслім: 746) Це означає, що він втілив у життя всі благородні вчення Корану.

Доброзичливість і щедрість

  • Пророк (мир йому і благословення Аллаха) був найщедрішим з усіх людей, особливо в місяць Рамадан. Джібріль зустрічався з ним щоночі в Рамадан до кінця місяця, щоб навчити його Корану. Коли Джибріль зустрічався з ним, то Пророк (мир йому і благословення Аллаха) ставав щедрішим, аніж подув вітру [який приходить з дощем] (Сахіх Аль-Бухарі: 1803; Сахіх Муслім: 2308)
  • Пророк (мир йому і благословення Аллаха) ніколи не відхиляв прохання тих, хто просив у нього щось. Одного разу до нього прийшов чоловік і попросив про щось. Пророк (мир йому і благословення Аллаха) дав йому стадо овець, яке заповнювало простір між двома горами. Чоловік був настільки щасливий, що повернувся до свого народу і закликав їх до ісламу, кажучи: «О народе! Приймайте іслам, алже, воістину, Мухаммад дає подарунки і не боїться бідності». (Сахіх Муслім: 5423)
  • Одного разу Пророк (мир йому і благословення Аллаха) отримав вісімдесят тисяч дихрамів. Тож він (мир йому і благословення Аллаха) одразу віддав частину на благодійність, і не відмовляв нікому, хто просив у нього, поки вся ця сума не була розподілена. (Мустадрак Аль Хакім: 5423)
  • В інший день, чоловік підійшов до нього (мир йому і благословення Аллаха) і попрохав про щось, і Пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав йому: «Я не маю нічого прямо зараз, але ти можеш купити щось від мого імені, і я, звичайно, заплачу за це, коли отримаю гроші.» Умар (хай буде вдоволений ним Аллах) повернувся до нього і сказав: «Аллах не зробив обов’язковим для тебе робити щось за межами можливостей.» Цей коментар образив Пророка (мир йому і благословення Аллаха). Людина тоді сказала йому, «Витрачай на благодійність без роздумів, адже Господь Великого Трону тоді не применшить твого багатства». Пророк (мир йому і благословення Аллаха) посміхнувся, і його обличчя сяяло від щастя. (Аль-Хадис Аль-Мухтара: 88)
  • Коли Пророк (мир йому і благословення Аллаха) повернувся з битви біля Хунайну, деякі новонавернені бедуїнські племена хотіли отримати свою частку військових трофеїв. Вони приставили Пророка (мир йому і благословення Аллаха) до дерева, де один з невігласів-бедуїнів стягнув плащ з його плечей, вважаючи його частиною військових трофеїв. «Поверни мені плащ,» – сказав Пророк (мир йому і благословення Аллаха) він, – «якби я мав стільки верблюдів, як [тут]дерев, то розділив би їх всі поміж вами. Ви добре знаєте, що я не є ані скупим, ані брехуном, ані боягузом». (Сахіх Аль-Бухарі: 2979)

Мир йому і благословення Аллаха, адже він дійсно був втіленням чудової моральності у всіх аспектах життя.