Заклик сім’ї та родичів до ісламу (да’ва)

Людина, яка керується ісламом, має зробити все можливе, щоб закликати членів своєї сім’ї та родичів до цієї релігії, бо вони є найближчими і найдорожчими людьми для неї. Слід терпляче зносити усі труднощі, які спіткатимуть їй на цьому шляху. Вона також повинна використовувати всі можливі засоби для того, щоб показати їм правду. Як говориться в Корані: «Накажи своїй родинi звершувати молитву й будь у нiй терпеливим». (Сура Та Га, 20: 132)

Деякі люди позитивно сприймають заклик до ісламу, в той час як їхні найближчі родичі відмовляться сприймати заклик. Це може викликати у закликаючого розчарування та сум. Однак, успішний закликаючий до ісламу ніколи не полишає надії. Він намагається понад усе привести людей до істини, використовує різні методи і звертається до Аллаха, щоб направляти їхні серця, навіть в найважчих умовах.

Пророк (мир йому і благословення Аллаха) так закликав свого власного дядька – Абу Таліба. Він (мир йому і благословення Аллаха) не залишив каменя на камені, закликаючи його до ісламу, і продовжував це робити до останніх секунд життя дядька. Коли Абу Таліб був на смертному одрі, Пророк (мир йому і благословення Аллаха) казав йому: «Дорогий дядько, скажи ”Ля іляга ілля-Ллаг” (Немає Бога, гідного поклоніння, крім Аллаха), щоб я міг заступитися за тебе в Судний день». (Сахіх Аль-Бухарі:3671; Сахіх Муслім: 24) Абу Таліб, однак, відмовився зробити це, і помер невіруючим. Тому Аллах зіслав наступний аят: ‘’Воiстину, ти не зможеш вказати прямий шлях тим, кого любиш, та Аллах веде прямим шляхом, кого побажає. I Вiн краще знає тих, хто йде прямим шляхом». (Сура аль-Касас, 28:56)

Новий мусульманин, який щойно прийняв іслам, має будувати сильні і здорові стосунки зі своїми родичами і знайомими, мусульманами і немусульманами. Він також повинен дотримуватися високих моральних принципів у спілкуванні із ними, адже іслам – це не заклик до ізоляції та відсторонення від суспільного життя.

Дійсно, виказування доброти до людей і дотримання високих моральних принципів при спілкуванні, найкращий способом, щоб привести людей до цієї великої релігії, з якою Пророк Мухаммад (мир йому і благословення Аллаха) був відправлений для того, аби довести до досконалості високу моральність.

Дотримання високої моральності і добре ставлення має починатися вдома, серед членів сім’ї. (Див ст. 223)