Категорії жінок щодо чоловіків

Категорії жінок щодо чоловіків

Жінки щодо чоловіків поділяються на три категорії:

  1. Дружина:

Чоловік має право дивитися на свою дружину та насолоджуватись нею, як і вона має право насолоджуватись ним. Насправді, Аллах описує кожного з них, як «одяг» для іншого, показуючи відмінний образ ідеального фізичного, емоційного та психічного союзу: «Вони — наче одяг для вас, а ви — наче одяг для них» (Сура Аль-Бакара, 2: 187) (Стор. 213)

  1. Родичка, із якою заборонено одружуватись (махрам):

До цієї категорії входять:

1 Мати й далі (бабця по материнській лінії, бабця по батьківській лінії тощо).
2 Дочка й далі (внучка, правнучка тощо).
3 Рідна сестра, сестра по батьку та сестра по матері.
4 Рідна сестра батька, його сестра по батьку або його сестра по матері. Ця категорія включає в себе тітку батька по батьку та по матері.
5 Рідна сестра матері, її сестра по батьку або її сестра по матері. Ця категорія включає в себе тітку матері по батьку та по матері.
6 Доньки рідного брата, доньки брата по батьку та доньки брата по матері й далі (доньки братового сина, наприклад).
7 Доньки рідної сестри, доньки сестри по батьку та доньки сестри по матері й далі (доньки сестрової доньки, наприклад).
8 Мачуха, не важливо чи досі вона одружена із батьком, чи ні, і мати мачухи.
9 Дочка дружини від іншого шлюбу з іншим чоловіком.
10 Дружина сина й далі (наприклад, дружина онука).
11 Мачуха й далі (наприклад, дружина зведеного брата зі сторони батька).
12 Жінка, яка годувала грудьми дитину у її перші два роки, принаймні п’ять разів. Іслам надає їй таке право через грудне вигодовування (рада’а).
13 Сестра через грудне вигодовування – дочка жінки, яка годувала грудьми дитину. Справді, людина не має права одружуватися із кимось, хто має з нею зв’язок через грудне вигодовування, а також прямий кровний зв’зок. Зв’язок через грудне вигодовування включає в себе прийомних тіток (сестер прийомної матері) та прийомних племінниць (дочки прийомної сестри).
  1. Не рідна, на якіий можна одружитись (аджнабія) :

Така жінка не належить до категорії махрам, не є однією із родичок. Наприклад, донька дядька чи тітки по батьківській або по материнскій лінії. Також сюди входить дружина брата та далекі родички, а vтакож ті, хто взагалі не має з’язку із родиною.

Кожен день ми читаємо новини і статистику випадків зґвалтування і незаконних сексуальних відносин, які руйнують незліченну кількість сімей. Це, насамперед, відбувається у суспільствах, які не виконують закони Аллаха.

Що стосується цієї категорії, то іслам заклав ряд норм і принципів, які регулюють відносини чоловіка-мусульманина з такими жінками. Іслам прагне захистити честь людей і усунути все, що неминуче призведе до зла. Аллах створив людину й точно знає, що краще для неї. Як говориться в Корані: «Невже цього не знатиме Той, Хто все створив, Проникливий, Всевiдаючий?» (Сура Аль-Мульк, 67:14)