Мета людського існування

Мета людського існування

Багато філософів і звичайних людей вважають дуже складною відповідь на найважливіше питання в нашому житті:

Чому ми тут?

Яка, насправді, мета людського існування?

Коран чітко та зрозуміло описує мету людського існування: «Я створив джинiв та людей лише для того, щоб вони поклонялися Менi». (Сура Аз-Зарійят, 51:56). Зрозуміло, що ми тут, аби поклонятись Всемогутньому Аллаху.

Однак, варто відзначити, що поклоніння в ісламі (ібада) не означає повної відмови від життя та його насолод у цьому світі. Це – всеохоплюючий термін, який поєднує такі акти віри, як молитва, піст, обов’язкова милостиня (закят) із усіма іншими діями людини, доки вони звершуються в ім’я Аллаха. Як сказав Пророк (мир йому і благословення Аллаха): «Ти будеш нагороджений навіть за те, що насолоджуєшся статевими стосунками зі своєю дружиною» (Муслім, 1006).

Таким чином, поклоніння, попри те, що воно є основною метою людського існування, стає також суттю життя, дозволяючи мусульманину перетворити усі законні щоденні дії у акти поклоніння. Як говориться в Корані: «Скажи: «Воiстину, моя молитва й виконання обрядiв, моє життя й смерть — це все належить Аллаху, Господу свiтiв!» (Сура Аль-Анам 6:162)