Милість (Деякі приклади з життя Пророка)

Деякі приклади з життя Пророка (мир йому і благословення Аллаха)

Пророк (мир йому і благословення Аллаха) був втіленням доброї моральності.

 

Пророк (мир йому і благословення Аллаха) був втіленням хорошої моральності та добрих манер. Коли Аїшу (хай буде вдоволений нею Аллах), одну з дружин Пророка (мир йому і благословення Аллаха), запитали про його (мир йому і благословення Аллаха) моральність, то вона відповіла: «Його моральністю був Коран.» (Муснад Ахмад: 24601; Сахіх Муслім: 746) Це означає, що він втілив у життя всі благородні вчення Корану.

Милість

  • Пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Милосердних помилує Милосердний. Милуйте тих, хто на землі, і вас помилує Той, Хто на небі». (Сунан Ат-Тірмізі: 1924; Сунан Абу Дауд: 4941).

Милість Пророка (мир йому і благословення Аллаха) виявлялася в безлічі речей, серед яких:

Милість до дітей

  • Одного разу бедуїн прийшов до Пророка (мир йому і благословення Аллаха) і сказав, “Чи цілуєте ви своїх дітей? Ми своїх не цілуємо” Пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав:» Чи можу я помістити милість у твоєму серці, якщо Аллах забрав її звіди?» (Сахіх Аль-Бухарі: 5652; Сахіх Муслім: 2317)

В іншому випадку, чоловік побачив як Пророк (мир йому і благословення Аллаха) цілував свого онука, Хасана ібн Алі, та й сказав йому: «У мене є десять дітей, але я ніколи не цілував жодного з них.» Пророк (мир йому і благословення Аллаха) несхвально подивився на нього і сказав: “Той, хто не виявляє милості до інших, не буде помилуваний”. (Сахіх Муслім: 2318)

  • Одного разу він тримав свою онуку Зейнаб, звершуючи молитву. Він ніжно клав її поруч, коли звершував земний уклін. (Сахіх Аль-Бухарі: 494, Сахіх Муслім: 543)
  • Якщо він (мир йому і благословення Аллаха) чув плач дитини, мати якої молилася позаду нього (мир йому і благословення Аллаха), то скорочував молитву, аби мати могла повернутись до дитини. Абу Катада (хай буде вдоволений ним Аллах) передав, що Пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Коли я починаю молитву, я завжди маю намір звершувати її довго. Однак, якщо я чую плач дитини, то скорочую її, адже не хочу обтяжувати її матері». (Сахіх Аль-Бухарі: 675; Сахіх Муслім: 470)

Милість до жінок

Пророк (мир йому і благословення Аллаха) закликав своїх сподвижників піклуватися про дівчаток і виявляти доброту до них. Він говорив: “Хто несе відповідальність за дівчаток і ставиться до них добре, тому вони будуть щитом від Вогню.» (Сахіх Аль-Бухарі: 5649; Сахіх Муслім: 2629)

Пророк (мир йому і благословення Аллаха) підкреслив, що жінкам слід віддавати їх права та добре ставитись до них. Він (мир йому і благословення Аллаха) наказав мусульманам перейматись цим та радити всім іншим: «Добре ставтися до жінок» (Сахіх Аль-Бухарі: 4890)

Пророк (мир йому і благословення Аллаха) був яскравим прикладом доброти щодо членів свої сім’ї. Якось він (мир йому і благословення Аллаха) сидів поруч зі своїм верблюдом і підставив своє коліно для Сафії (хай буде вдоволений нею Аллах) – однієї зі своїх дружин – щоб вона могла вилізти на нього. (Сахіх Аль-Бухарі: 2120) Кожного разу, коли його донька Фатіма (хай буде вдоволений нею Аллах) приходила до нього в гості, він вставав, аби привітати її, взяти її за руку, поцілувати і посадити там, де сидів сам. (Сунан Абу Дауд: 5217)

Милість до слабких членів суспільства

Посланець Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) порівнював людину, яка доглядає за вдовою або бідняком, із воїном на шляху Аллаха.

  • Пророк (мир йому і благословення Аллаха) заповів людям утримувати сиріт і піклуватися про них: «Людина, яка піклується про сироту, і я будемо в Раю як це», – і він притис вказівний палець до середнього, щоб показати. (Сахіх Аль-Бухарі: 4998)
  • Він (мир йому і благословення Аллаха) прирівняв людину, яка доглядає за вдовою або бідною людиною, до воїну, який бореться на шляху Аллаха, або до того, хто виконує безперервно молитви всю ніч без і постійно постить, ніколи не перериваючи свій піст. (Сахіх Аль-Бухарі: 5661; Сахіх Муслім: 2982)
  • Пророк (мир йому і благословення Аллаха) вважав виказування доброти до слабких членів суспільства і надання їм прав вагомими підставами для отримання перемоги від Аллаха над ворогом, а також для збільшення наділу: «Вам дається перемога і наділ тільки через слабких серед вас». (Сунан Абу Дауд: 2594)

Милість до тварин

Одного разу ми побачили пташку, що у відчаї плескала крилами через те, що деякі сподвижники забрали її пташенят. Пророк (мир йому і благословення Аллаха) несхвально сказав їм: “Хто засмутив цю пташку? Віддайте їй негайно її пташенят!» .

  • Милість Пророка (мир йому і благословення Аллаха), в її широкому смислі, поширювалась навіть на тварин і комах. Він (мир йому і благословення Аллаха) закликав людей виявляти доброту до тварин і попередив їх від заподіяння їм шкоди. Пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Аллах приписав робити добре у всьому. Таким чином, якщо ви вбиваєте, то вбивайте добре; і якщо ви забиваєте, то робіть це добре. Нехай кожен з вас добре загострить лезо своєї зброї, і нехай тварина, яку він убиває, не страждає». (Сахіх Муслім: 1955)
  • Одного разу Пророк (мир йому і благословення Аллаха) помітив родину мурах, яких підпалили. «Хто підпалив їх?», – запитав він. Один із його сподвижників відповів: «Ми». На що Пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав несхвально: «Ніхто не має карати вогнем, крім Господа вогню». (Сунан Абу Дауд: 2675)