Молитва хворого

Молитва хворого

Мусульманин повинен виконувати обов’язкові молитви за всіх обставин, поки він знаходиться в повній свідомості і в своєму розумі. Однак іслам бере до уваги різні ситуації і особливі потреби, а, отже, його законодавство враховує також і хворих.

Пояснення цього:

  • Якщо людина занадто хвора, щоб встати, або виконання молитви в положенні стоячи може затримати її одужання, то вона має право виконати її в сидячому положенні. Якщо вона не взмозі цього зробити, то дозволяється виконувати її лежачи на боці. Пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав, «Моліться стоячи; якщо ви не можете зробити це, то моліться сидячи; якщо ви не можете зробити цього, то моліться лежачи на боці». (Сахіх Аль-Бухарі: 1066)

 

  • Якщо людина не може вклонитися або звершити земний уклін, то слід нахилятися вперед наскільки можливо.
  • Якщо людина не може сидіти на підлозі, то може сидіти на стільці або на чомусь подібному.
  • Якщо людина не може виконати вуду перед кожною молитвою через хворобу, то може об’єднати обідню молитву аз-Зугр із післяобідньою молитвою аль-Аср, та вечірню молитву аль-Магріб із ночною молитвою аль-Іша.
  • Якщо йому не можна використовувати воду через хворобу, то, натомість, дозволяється виконувати тайяммум (сухе омовіння), а потім виконувати молитву.