Отримувачі закяту

Отримувачі закяту

Іслам визначив отримувачів закяту. Мусульманин може виплатити закят одній чи кільком категоріям, або просто віддати його благодійним товариствам, які зобов’язуються поширювати його серед осіб, що мають на нього право. Більш доцільно, однак, виплачувати його в країні свого проживання.

Ті, хто має право на отримання закяту:

Нужденні – це ті, хто не може забезпечити своїх найнеобхідніших потреб .

  1. Знедолені люди, що живуть в абсолютній бідності, а також ті, хто не може задовольнити свої основні потреби.
  2. Люди, зайняті збором та поширенням закяту.
  3. Раби, які потрібують грошей, щоб купити свою свободу.
  4. Боржники, які не можуть виплатити борг, незалежно від того, чи борг є державним, чи особистим.
  5. Ті, хто бореться на шляху Аллаха: Включає в себе тих, хто бореться за захист своєї релігії, а також тих, хто бере участь у будь-якій діяльності, яка спрямована на підтримку і поширення ісламу.
  6. Ті, чиї серця слід приборкати: Це ті, хто нещодавно прийняв іслам, або ті, хто збирається його прийняти. Право виплати закята цій категорії не належить приватним особам, а тільки державним органам, ісламським центрам та благодійним організаціям, які визначають реальну користь цього.
  7. Мандрівники, які мають фінансові труднощі, навіть якщо вони дуже багаті вдома.

Що стосується категорій одержувачів закяту, то в Корані говориться: “Милостиня призначена для нужденних i бiдних, тих, хто її збирає та роздає, тих, вiд чиїх сердець чекають прихильностi, [для викупу] рабiв, для збанкрутiлих боржникiв, для тих, хто [бореться] на шляху Аллаха, а також для подорожнiх. Так встановлено Аллахом. А Аллах — Всезнаючий, Мудрий!” . (Сура Ат-Тауба, 9:60)