Покарання за ріба

Покарання за ріба

  1. Ті, хто бере участь у лихварських угодах, наражають себе на війну, яку Аллах і Його Посланець (мир йому і благословення Аллаха) оголосили тим, хто має справу з ріба. Як говориться в Корані: “Якщо ж ви не зробите цього, то ви будете ворогами Аллаху та Посланцю Його. А якщо зробите, то матимете свiй перший статок. Не вчиняйте несправедливо i тодi не вчинять несправедливостi з вами”. (Сура Аль-Бакара, 2: 279). Справді, така війна залишає руйнівні фізичні та психологічні наслідки і численні форми глибокої тривоги і депресії, від яких страждають люди. Це лише деякі ознаки війни, яку Аллах оголосив тим, хто не кориться Його наказам, беручи участь у лихварських угодах. Наслідки такої війни в майбутньому житті будуть набагато гіршими, ніж можна собі уявити.
  2. Ті, хто бере участь у лихварських угодах, в будь-якому випадку, позбавлені милості Аллаха. Джабір ібн Абдуллах передав: “Посланець Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) прокляв того, хто споживає лихварство; того, хто дає його; того, хто записує його та двох його свідків”. Він сказав: “Всі вони – однакові (у гріху) (Сахіх Муслім: 1598)
  3. Вони будуть воскрешені в Судний день так, що самі будуть приголомшені, смикатимуться і будуть трястися, як від божевілля або епілептичних припадків. Як говориться в Корані: “А тi, якi пожирають лихву, воскреснуть лише так, як тi, кого своїм дотиком вразив шайтан” (Сура Аль-Бакара, 2: 275)
  4. Прибуток від лихварських угод, незалежно від того, наскільки привабливим він може виглядати, буде позбавлений усіх благословень, і ті, хто використовує такий прибуток, не знайде ані щастя, ані душевного спокою. Як стверджується в Корані: “Аллах знищує лихварство i примножує милостиню. Аллах не любить кожного невiруючого та грiшника!” (Сура Аль-Бакара, 2: 276).