Права дітей

Права дітей

  • Одруження із хорошою набожною жінкою, аби добре виховати своїх дітей. Дійсно, це найкращий подарунок, який чоловік може дати своїм дітям.
  • Вибір добриї імен, адже ім’я людини нерозривно пов’язане з нею.
  • Навчання їх принципам ісламу: «Кожен з вас є опікуном і несе відповідальність за тих, хто знаходиться під його опікою. Правитель є опікуном для своїх підданих, та несе відповідальність за них; чоловік є опікуном для своєї сім’ї і несе за неї відповідальність; жінка є берегинею оселі та дітей чоловіка і відповідає за них; і раб є хранителем майна свого пана і несе за нього відповідальність. Таким чином, ви всі – опікуни і всі ви відповідаєте за тих, хто знаходиться під вашою опікою». (Сахіх Аль-Бухарі: 2416; Сахіх Муслім: 1829)

 

  • Витрачання на них майна: «Кожен з вас є опікуном і несе відповідальність за тих, хто знаходиться під його опікою. Правитель є опікуном для своїх підданих, та несе відповідальність за них; чоловік є опікуном для своєї сім’ї і несе за неї відповідальність; жінка є берегинею оселі та дітей чоловіка і відповідає за них; і раб є хранителем майна свого пана і несе за нього відповідальність. Таким чином, ви всі – опікуни і всі ви відповідаєте за тих, хто знаходиться під вашою опікою». (Сахіх Аль-Бухарі: 2416; Сахіх Муслім: 1829) Що стосується витрат і турботи про дівчаток, зокрема, повідомляється, що «Хто несе відповідальність за дівчаток, і ставиться до них добре, тому вони будуть щитом від вогню.» (Сахіх Аль-Бухарі: 5649; Сахіх Муслім: 2629)
  • Справедливість До всіх своїх дітей слід ставитись однаково справедливо. Як сказав Пророк (мир йому і благословення Аллаха): «Бійтеся Аллаха і ставтеся до своїх дітей справедливо.» (Сахіх Аль-Бухарі: 2447; Сахіх Муслім: 1623)