Правила, які регулюють відносини між сторонніми чоловіком та жінкою

Правила, які регулюють відносини між сторонніми чоловіком та жінкою

  1. Опускання погляду

Слід опускати погляд, аби уникати заборон Аллаха. Це веде до скромності і захисту честі.

Мусульманин не повинен дивитися на інших жінок або на щось пов’язане зі статевим потягом або його пробудженням. Він не може без потреби дивитися на жінок.

Аллах наказує і чоловікам, і жінкам опускати свої погляди, адже це – шлях скромності і захисту честі. Хтиві погляди приводять до гріхів. Як говориться в Корані: «Скажи вiруючим чоловiкам, щоб вони вiдводили свої погляди й закривали свою наготу. Так буде чистiше для них. Воiстину, Аллаху вiдомо про те, що вони роблять! Скажи вiруючим жiнкам, щоб вони вiдводили свої погляди й закривали свою наготу». (Сура Ан-Нур, 24: 30-31)

Якщо мусульманин випадково бачить жінку, то повинен відвернути від неї свій погляд. Треба опускати погляд, аби він не призвів до сексуального збудження. Цей закон включає в себе й те, що показують в засобах масової інформації та в інтернеті.

  1. Скромність у розмові

Іслам закладає принципи, які регулюють відносини між чоловіком та жінкою.

При розмові з жінкою, яка не пов’язана з чоловіком родинними узами, він має дотримуватися ввічливості і скромності. Йому слід уникати будь-яких слів або жестів, які можуть привести до статевого збудження. Саме тому:

  • Аллах попереджає жінок від кокетства і надто м’якої манери при звертанні до чоловіків. Як говориться в Корані: «Якщо ви богобоязливi, то не виявляйте нiжностi в розмовi, щоб не побажав вас той, у чиєму серцi хвороба. Промовляйте гiднi слова!». (Сура Аль-Ахзаб, 33:32)
  • Аллах попереджає їх від використання неоднозначних жестів, манери ходьби або оголення певних частин тіла та прикрас: «Нехай вони не ходять так, щоб було вiдомо, якi прикраси вони приховують». (Сура Ан-Нур, 24:31)
  1. Уникання усамітнення із сторонньою жінкою (хульва)

Арабське слово “хульва” означає усамітнення із сторонньою жінкою в місці, де ніхто не може їх побачити. Іслам суворо забороняє це, адже така ситуація відкриває шлях шайтану та може призвести до незаконних сексуальних стосунків. Пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Якщо чоловік усамітнеться із жінкою, то шайтан неодмінно буде третім з них» (Сунан Ат-Тірмізі: 2165)

  1. Носіння скромного мусульманського одягу (хіджаб)

Аллах наказує жінкам, але не чоловікам, носити хіджаб, адже жінки мають природну красу і привабливість, яка може легко спокусити чоловіків до гріховних діянь.

Іслам наказує жінкам носити хіджаб через ряд причин, в тому числі таких:

  • Аби жінки могли якнайкраще виконувати свою місію в повсякденному житті суспільства та в наукових областях, і, в той же час, охороняти свою скромність.
  • Аби зменшити вірогідність спокуси. З одного боку, це очистить суспільство, а з іншого – захистить честь жінок.
  • Аби допомогти чоловікам контролювати себе. Дати їм модливість ставитися до жінок як до особистостей, а не як до об’єктів жадання.