Принципи вродженої людьскої природи (сунан аль-фітра)

Принципи вродженої людьскої природи (сунан аль-фітра)

Що означає фраза сунан аль-фітра?

Іслам закликає мусульман виглядати якнайкраще

Сунан аль-фітра – це ряд принципів вродженої людської природи, з якими Аллах створив всіх людей. Це принципи гігієнічних практик, запропоновані ісламом. Вони поліпшують зовнішній вигляд та вдосконалюють його, дозволяючи мусульманам поєднувати внутрішнє і зовнішнє покращення.

Пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав, «Принципів вродженої людьскої природи (сунан аль-фітра) п`ять: обрізання, видалення волосся на лобку, бриття вусів, остригання нігтів і вищипування волосся під пахвами». (Сахіх Аль-Бухарі: 5552; Сахіх Муслім: 257)

Обрізання – це видалення крайньої плоті (зайвої тканини), яка покриває головку статевого члена. Це, зазвичай, робиться в перші дні після народження хлопчика.

Це рекомендованна дія і один зі «принципів вродженої людьскої природи» чоловіків. Це також має численні переваги для здоров’я, але не є обов’язковим для прийняття ісламу. Чоловік не буде вважатись грішником, якщо він не здійснить обрізання через страх або через якусь іншу причину.

Видалення волосся, яке росте в області лобка, нижньої частини живота, трохи вище від зовнішніх статевих органів, сприяє кращій гігієні і може бути здійснено за допомогою гоління або будь-якого іншого засобу.

Гоління або підстригання вусів: Вуса, загалом, допустимі, але не рекомендуються. Якщо мусульманин хоче зберегти їх, то повинен регулярно їх підстригати.

Відрощування бороди: Іслам закликає відрощувати бороду – волосся, яке росте на підборідді і щоках чоловічого обличчя.

Відрощувати бороду, згідно з вченням Пророка (мир йому і благословення Аллаха), означає не голити її.

Остригати нігті: Мусульманин зобов’язаний регулярно остригати нігті, щоб видалити бруд і сміття, які зазвичай лишаються під ними.

Видалення волосся під пахвами: Мусульманин зобов’язаний видаляти волосся під пахвами – вищипувати його або користуватись будь-якими іншими засобами для досягнення мети, щоб уникати неприємного запаху.