Рекомендовані добровільні молитви

Рекомендовані добровільні молитви

Мусульмани зобов’язані виконувати всього п’ять молитов на день.

Тим не менше, іслам закликає їх виконувати й інші рекомендовані молитви, адже це робить їх гідними любові Аллаха і покриває певні недоліки, допущені у обов’язкових молитвах.

Нижче наведені деякі найбільш важливі добровільні молитви:

  1. Добровільні молитви – супутники обов’язкових молитов (сунан раватіб): вони називаються так, адже виконуються до або після обов’язкових молитов та мусульманину не личить нехтувати ними.

Що стосується винагороди за виконання цих молитов, то Пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Аллах побудує дім в Раю для кожного мусульманина, який виконує дванадцять добровільних молитов протягом дня і ночі» (Сахіх Муслім: 728)

Дванадцять добровільних молитов:

1Два ракяти перед молитвою аль-Фаджр,
2Чотири ракяти перед молитвою аз-Зугр, повторюючи таслім після кожного із двох ракятів; і два інші ракяти – після молитви аз-Зугр.
3Два ракяти після молитви аль-Магріб
4Два ракяти після молитви аль-Іша
  1. Молитва вітр: арабське слово “вітр” означає “непарне число” і стосується молитви із непарної кількості ракятів, яку звершують після молитви аль-Іша. Молитва вітр вважається однією із кращих і найбільш гідних із усіх додаткових молитов. Пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав мусульманам: «Послідовники Корану! Виконуйте молитву вітр!» (Сунан Ат-Тірмізі: 453; Сунан Ібн Маджаг: 1170)

Найкращим часом для звершення молитви аль-Вітр є остання частина ночі, але мусульманин може її звершувати в будь-який час опісля молитви аль-Іша й до аль-Фаджр.

Кількість її ракятів не обмежена, а найменшою кількістю є один ракят. Найкраще – три ракяти. Посланець Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) звершував аль-Вітр в одинадцять ракятів.

Додаткові молитви, зазвичай, виконуються в два ракяти, за ними слідує таслім. Молитва вітр не є винятком. Тим не менше, якщо мусульманин хоче виконати молитву, він повинен додати один ракят, в якому він може прочитати спеціальну благання, відоме як благання “кунут”. Це благання читається після підіймання з поясного поклону і до звершення земного поклону. Після цього благання він може звертатися до Аллаха і просити Його про те, що хоче, тримаючи руки перед собою обома долонями вгору.

Час, у який не можна виконувати додаткових молитов

Мусульманин може виконати додаткові молитви в будь-який час, за винятком заборонених годин, адже в них, як правило, немусульмани виконують свої молитви. У цей час дозволено виконувати тільки обов’язкові молитви, які мусульманин, можливо, пропустив, або додаткові молитви, які виконуються з певних причин, наприклад, молитва “вітання мечеті” (тахійят аль-масджід) – вона складається з двох ракятів і виконується при вході в мечеть, коли ще є достатньо часу до початку обов’язкової молитви. Мусульманин, однак, може звертатися до Аллаха і читати молитви в будь-який час.

Заборонені години:

1Після завершення молитви аль-Фаджр і до моменту, поки сонце підійметься над горизонтом на довжину списа. Цей короткий періоду часу зазначений в ісламському праві, він триває приблизно двадцять хвилин у країнах з помірним кліматом.
2Час, коли сонце перебуває в зеніті і доки воно не відхилиться на захід від середини неба. Цей короткий період часу передує молитві аз-Зугр.
3Час після молитви аль-Аср і до заходу сонця.

Суворо заборонено виконувати додаткові молитви після молитви аль-Аср і до заходу сонця.