Релігія дітей (Іслам)

За вченням ісламу, всі люди без винятку, народжуються мусульманами, з вродженою схильністю вірити в Аллаха (фітра). В процесі життя може статися так, що вони стануть сповідувати іншу релігію, якої навчать їх батьки. Як сказав Пророк (мир йому і благословення Аллаха): «Кожна дитина народжується з природною схильністю до віри в Аллаха (фітра), (тобто, до ісламу), але потім батьки роблять її іудеєм, християнином або вогнепоклонником». (Сахіх Аль-Бухарі 1 292 і Сахіх Муслім: 2658)

Що стосується дітей немусульман, то в цьому житті ми вважаємо їх немусульманами. Якщо вони помруть малими, то Аллах, кращий із Суддів, не образить нікого. Він знає всі таємниці, навіть приховані. Він випробує їх у Судний день. Ті, хто підкорились, будуть допущені до Раю, а ті, хто не підкорились, будуть вкинуті до пекельного вогоню.

Коли Посланця Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) запитали про долю дітей язичників у Судний день, і він відповів: «З моменту, як Аллах створив їх, Він знає, які вчинки вони скоять». (Сахіх Аль-Бухарі: 1317)

Однак, коли ми можемо вважати дітей немусульман мусульманами в цьому житті?

Є різні випадки, в тому числі такі:

 1. Якщо батьки, або один з них, приймають іслам, то діти, народжені від них, будуть вважатись послідовнками найкращої з їхніх релігій, у цьому випадку – ісламу.
 2. Якщо дитина немусульман, яка здатна розрізняти добро і зло і не обов’язково досягла статевої зрілості, прийняла іслам, то вона сама буде вважатись мусульманином. Юдейський хлопчик служив Пророку (мир йому і благословення Аллаха). Одного дня хлопчик захворів і Пророк (мир йому і благословення Аллаха) пішов провідати його. Він (мир йому і благословення Аллаха) сів біля його голови і сказав: «прийми іслам». Хлопчик подивився на свого батька, який теж сидів біля його голови. Його батько сказав йому: «Підкорися Абу аль-Касіму”. Хлопчик прийняв іслам. Пророк (мир йому і благословення Аллаха) пішов, сказавши: «Хвала Аллаху, який врятував його від Вогню!» (Сахіх Аль-Бухарі: 1290)
 • Обидва або один з батьків прийняли іслам?
  • Так => Дитина вважається мусульманином і до неї слід ставитись відповідно.
  • Ні => Чи прийняла дитина іслам самостійно?
   • Так => Мусульманський вчені одностайно погоджуються, що вона вважається мусульманином, якщо в змозі відрізнити добро від зла. Таке знання врятує її у вічному житті.
   • Ні => Що стосується дітей немусульман, то ми вважаємо їх немусульманами в цьому житті. Якщо вони помруть малими, то Аллах, кращий із Суддів, не образить нікого. Він знає всі таємниці, навіть приховані. Він випробує їх у Судний день. Ті, хто підкорились, будуть допущені до Раю, а ті, хто не підкорились, будуть вкинуті до пекельного вогоню.