Речі, що порушують піст

Речі, що порушують піст

Людина, яка постить, має уникати ряд речей, які порушують піст. Вони полягають в наступному:

  1. Вживання їжі та напоїв. Як стверджується в Корані: “Їжте й пийте, поки не зможете вiдрiзнити нитку бiлу вiд нитки чорної — до свiтанку. А потiм знову тримайте пiст — аж до ночi”. (Сура аль-Бакара, 2: 187) Тим не менше, якщо людина забула, що постить, і поїла або попила, то її піст не порушується і людина не вважається грішником. Пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Той, хто забуває, що постить, і через це поїсть або поп’є, нехай завершить свій піст, адже це Аллах нагодував його і дав йому пити.» (Сахіх Аль-Бухарі: 1831; Сахіх Муслім: 1155)
  2. Все, що класифікується як їжа та пиття. Включає в себе наступне:
  • Ін’єкції, які мають харчову цінність. Вони засобом для забезпечення організму необхідними мінералами та поживними речовинами, а, отже, схожі на їжу і пиття.
  • Переливання крові: кров – це транспортна система для організму. Коли вона циркулює, то постачає кисень і поживні речовини усьому тілу, отже, схожа на їжу та пиття.
  • Куріння у всіх його формах робить піст недійсним, адже вдихання диму вводить численні токсичні речовини в організм.
  1. Сексуальна активність, в якій чоловік проникає у жінку, незалежно від того, стається еякуляція чи ні.
  2. Умисне сім’явиверження при статевому контакті, мастурбації або за будь-яких інших способів.

Тим не менше, полюції – сексуально збуджуючі сни, які призводять до оргазму – не порушують піст.

Чоловік може поцілувати свою дружину, якщо він знає, що зможе легко контролювати себе і це не призведе до статевого акту або до сім’явиверження.

  1. Не зумисна блювота: ненавмисна блювота не порушує піст. Пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Якщо людина рве ненавмисно, постуючи, то не має постувати додатковий день за це. Однак, якщо вона рве навмисно, то має постити додатковий день за порушення її [обов’язкового] посту». (Сунан Ат-Тірмізі: 720; Сунан Абу Дауд: 2380)
  2. Початок менструації або післяпологової кровотечі, незалежно від часу або частини дня, коли починається така кровотеча. Коли б не почалися такі кровотечі, навіть якщо це відбувається безпосередньо перед заходом сонця, піст жінки переривається. Якщо менструація жінки припиняється після світанку, її піст також є недійсним. Пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав «Чи не правда, що жінка не може ані молитися, ані постити під час менструації?» (Сахіх Аль-Бухарі: 1850)

Проте, крім менструальної і післяпологової кровотечі, аномальна маткова кровотеча, яка трапляється у деяких жінок, не звільняє їх від посту.