Смирення (Деякі приклади з життя Пророка)

Деякі приклади з життя Пророка (мир йому і благословення Аллаха)

Пророк (мир йому і благословення Аллаха) був втіленням доброї моральності.

 

Пророк (мир йому і благословення Аллаха) був втіленням хорошої моральності та добрих манер. Коли Аїшу (хай буде вдоволений нею Аллах), одну з дружин Пророка (мир йому і благословення Аллаха), запитали про його (мир йому і благословення Аллаха) моральність, то вона відповіла: «Його моральністю був Коран.» (Муснад Ахмад: 24601; Сахіх Муслім: 746) Це означає, що він втілив у життя всі благородні вчення Корану.

Смирення

  • Пророк (мир йому і благословення Аллаха) був настільки скромним, що не хотів, аби люди підводились, коли він входив. Він (мир йому і благословення Аллаха) навіть заборонив їм робити це. І хоча для його сподвижників не було нікого ліпшого за Посланця Аллаха (мир йому і благословення Аллаха), вони всеодно не здіймались, коли він заходив, адже знали, що він того не любить. (Муснад Ахмад: 12345; Муснад аль-Баззаар: 6637)
  • Перед тим, як прийняти іслам, Адій ібн Хатім (хай буде вдоволений ним Аллах), відомий араб, прийшов до Медіни, аби дізнатися про нову віру. «Коли ми прийшли додому [Пророка],» – згадує він пізніше, – «то побачили його зі старою жінкою і дітьми. Вона попрохала його зупинитись і він зупинився та довго слухав її. Я сказав собі: “Він напевно не цар; він не поводиться як Хосрой чи Цезар”. (Муснад Ахмад: 19381)
  • Його (мир йому і благословення Аллаха) рухи серед сподвижників були по-домашньому простими і смиренними. Стороння людина не могла сказати, ким він був. Одного разу, чоловік прийшов і запитав: «Хто з вас Мухаммад?» (Сахіх Аль-Бухарі: 63)
  • Анас ібн Малік (хай буде вдоволений ним Аллах) сказав: «Будь-яка з рабинь Медіни могла попрохати Посланця Аллаха допомогти вирішити свою справу» (Сахіх Аль-Бухарі: 5724) Вираз «допомогти вирішити свою справу» є показником його виняткової доброти і гарної відповіді молодшим і слабким. Ця розповідь показує абсолютну скромність Пророка (мир йому і благословення Аллаха), адже він був готовий допомогти найбільш вразливим верствам суспільства – жінкам і рабиням.
  • Також він (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Людина, що має хоч краплю гордощів у серці, не увійде до Раю». (Сахіх Муслім: 91)