Справедливість (Деякі приклади з життя Пророка)

Деякі приклади з життя Пророка (мир йому і благословення Аллаха)

Пророк (мир йому і благословення Аллаха) був втіленням доброї моральності.

 

Пророк (мир йому і благословення Аллаха) був втіленням хорошої моральності та добрих манер. Коли Аїшу (хай буде вдоволений нею Аллах), одну з дружин Пророка (мир йому і благословення Аллаха), запитали про його (мир йому і благословення Аллаха) моральність, то вона відповіла: «Його моральністю був Коран.» (Муснад Ахмад: 24601; Сахіх Муслім: 746) Це означає, що він втілив у життя всі благородні вчення Корану.

Справедливість

  • Пророк (мир йому і благословення Аллаха) наказав виявляти справедливість за всіх обставин і судити за законами Аллаха, навіть стосовно одного з його найближчих членів сім’ї: «О ви, якi увiрували! Тримайтесь справедливостi, коли будете ви свiдками перед Аллахом, навiть якщо це свiдчення буде проти вас самих, ваших батькiв чи родичiв». (Сура Ан-Ніса, 4: 135)
  • Коли деякі з його сподвижників прийшли заступитися перед Пророком (мир йому і благословення Аллаха) за панну, яка вчинила крадіжку, аби він (мир йому і благословення Аллаха) не карав її, то Пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Клянуся Тим, в Чиїх руках душа Мухаммада, навіть якби Фатіма, дочка Мухаммада, вкрала, то я б відрізав їй руку». (Сахіх Аль-Бухарі: 4053; Сахіх Муслім: 1688)
  •  

    Пророк (мир йому і благословення Аллаха) завжди вчиняв справедливо: як із друзями, так і з ворогами.

  • Коли Пророк (мир йому і благословення Аллаха) оголосив про заборону лихварства (ріба), то заявив, що перший лихварник Аль-Аббас ібн Абд Аль-Мутталіб, його рідний дядько, повинен припинити свою діяльність: «Лихварство за моєї влади, навіть у Аль-Аббаса ібн Абд Аль-Мутталіба, буде припинено». (Сахіх Муслім: 1218)
  • Цивілізованим є суспільство, де слабкий може оскаржити неправомірну поведінку проти себе: «Горе народу, в якому слабкий не може взяти свого права повною мірою». (Сунан Ібн Маджаг: 2426)