Статус жінки в ісламі

Статус жінки в ісламі

Іслам поважає жінок і звільняє їх від рабства і поклоніння чоловікам. Він також звільняє їх від буття в якості дешевого товару без поваги і честі. Прикладами поваги ісламу до жінки є наступне:

  • Іслам дає жінкам право на спадок, виділяючи їм частки, рівні з чоловіками, які відрізняються лише за певних обставин, залежно від їхнього родинного зв’зку з іншими людьми та фінансових зобов’язань, які вони мають виконувати. У той самий час, відповідно до релігійного закону, чоловіки зобов’язані підтримувати сім’ю, а жінки не зобов’язані нічого витрачати на сім’ю.
  • Іслам встановив загальну рівність між чоловіками і жінками в численних питаннях, включаючи фінансові взаємини. Як сказав Пророк (мир йому і благословення Аллаха): «Жінки – рідні сестри чоловіків» (Сунан Абу Дауд: 236)
  • Іслам надає їм право вибора чоловіка і покладає на них велику відповідальність у вихованні дітей. Як сказав Пророк (мир йому і благословення Аллаха): «Жінка є опікуном оселі чоловіка і несе за неї відповідальність.» (Сахіх Аль-Бухарі: 853; Сахіх Муслім: 1829)
  • Іслам зберіг жінці її дівоче прізвище. В ісламі жінка не змінює свого прізвища на прізвище її чоловіка після вступу у шлюб, як це прийнято в багатьох країнах світу. Вона зберігає своє дівоче прізвище, а, отже, і свою незалежну особистість.
  • Іслам зобв’язує чоловіка витрачати кошти на жінок, які мають право на його підтримку. Наприклад, дружину, матір і дочок. Чоловік має це робити без жодної догани.
  • Іслам підкреслює важливість допомогти слабким жінкам, які потребують підтримки, навіть якщо вони не є родичами. Він закликає своїх послідовників до участі в такому шляхетному вчинку, адже це є однією з добрих справ перед Аллахом. Пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Чоловік, який доглядає за вдовою або бідною людиною, схожий на воїна, який бореться на шляху Аллаха; або на того, хто виконує молитви всю ніч і постійно постить, ніколи не перериваючи свій піст.» (Сахіх Аль-Бухарі: 5661; Сахіх Муслім: 2982).

Жінки, за якими іслам наказує доглядати

Матір: Абу Хурайра (хай буде вдоволений ним Аллах) розповів, що одного разу чоловік запитав Пророка (мир йому і благословення Аллаха): «Хто більше за всіх заслуговує на моє добре ставлення?» «Твоя мати», відповів він. Чоловік запитав: «А потім хто?» Пророк [знову] сказав: «Твоя мати». Чоловік запитав: «А потім хто?» Пророк (мир йому і благословення Аллаха) відповів: «Твоя мати» Чоловік знову спитав: « А потім хто?» Пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Твій батько». (Сахіх Аль-Бухарі: 5626; Сахіх Муслім: 2548)

Донька: Укба ібн Амір (хай буде вдоволений ним Аллах) розповів, що він почув, як Посланець Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав, «Хто мав трьох дочок, був терплячим до них, забезпечував їх і вдягав їх зі свого майна, тому вони будуть щитом від Пекла в День Воскресіння.» (Сунан Ібн Маджаг: 3669)

Дружина: Аїша (хай буде вдоволений ним Аллах) передала, що Посланець Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Кращий серед вас той, хто краще ставиться до своїх дружин. І я краще серед вас ставлюся до своїх дружин». (Сунан Ат-Тірмізі: 3895)