Хто звільняється від посту

Хто звільняється від посту

Щоб зробити піст легким для людей, Аллах звільнив деяких з них від посту.

1 Хворі люди, чий стан здоров’я буде погіршуватись в разі дотримання посту. Але їм слід постувати, коли їх здоров’я покращиться.

2 Люди, які не можуть дотримуватись посту у зв’язку із похилим віком або хворі люди, у яких немає жодної надії на одужання, можуть також не постувати, але мають годувати нужденну людину за кожний день пропущеного посту, даючи йому 1,5 кг їжі, поширеної в країні.

3 اМандрівники, в час переміщення із одного місця в інше, або під час їхнього тимчасового проживання, яке триває менше чотирьох днів, можуть не дотримуватись посту, але повинні постувати усі пропущені дні після Рамадану. Як говориться в Корані: «А якщо вiн захворiє чи буде в дорозi, то нехай постить таку ж кiлькiсть днiв у iнший час. Аллах бажає вам полегшення, а не утруднення» (Сура Аль-Бакара 2: 185)

4 Жінки у період менструації або післяпологової кровотечі. Їм забороняється постити, але опісля Рамадану їм слід постити рівну кількість днів. Навіть якщо вони будуть постити, то їх піст не буде дійсним. (Стор. 98)

5 Вагітні та жінки, що годують грудьми мають право припинити піст, якщо вони хвилюються, що це може зашкодити їм або їхнім дітям. Однак вони мають постити пропущені дні посту після Рамадану.