Чи рекомендується змінювати ім’я після прийняття ісламу?

Чи рекомендується змінювати ім’я після прийняття ісламу?

Загальне правило горовить, що мусульманин може зберегти своє ім’я і змінювати його не обов’язково. Насправді, зміна імен не була поширена серед сподвижників Пророка (мир йому і благословення Аллаха). Багато людей прийняли іслам і зберегли свої не-арабські імена, особливо якщо ім’я не мало поганого значення.

Ім’я може бути змінене в наступних випадках:

 1. Якщо воно вказує на рабство або приналежність до когось, крім Аллаха, або має смисл, який суперечить ісламській вірі.

Імена, які вказують на покору комусь, крім Аллаха, бувають такими: Абд аль-Масіх (раб Месії), яке є поширеним серед арабських християн; Абд ан-Набій (раб Пророка), яке є поширеним серед деяких мусульман. Імена, які мають смисл, який суперечить ісламській вірі бувають такими: Шенуда (зазвичай використовується у єгипетських християн-коптів, та означає «син Божий») – славен Аллах і вищій за те, що вони говорять!

Імена, які вказують на одну з якостей Аллаха, також заборонені:

Прикладом цього є приписування комусь якостей Аллаха. Як, наприклад, ім’я «Цар царів».

 1. Якщо ім’я несе в собі образливий смисл або негативний моральний відгук для інших людей

Воістину, Аллах сказав, що всі погані речі, без винятку, не дозволені. Тому після прийняття ісламу не слід зберігати ім’я, яке несе в собі поганий смисл. Як говориться в Корані: «Зле ж бути нечестивцем пiсля того, як увiрував». (Сура Аль- Худжурат, 49:11)

Рекомендується змінити ім’я:

Якщо нове ісламське ім’я буде любимим для Аллаха. Серед них такі імена: Абд Аллах (раб Аллаха) і Абд ар-Рахман (раб Милостивого), або ж імена, які вказують на покору Аллаху. Це – рекомендовані імена, але вони не мають нічого спільного із, власне, прийняттям ісламу.

 • Новий мусульманин може змінити своє ім’я без особливої причини, наприклад, шляхом зміни свого неарабського імені на арабське, але це не є рекомендованим і не має нічого спільного з прийняттям ісламу.
 • Смисл імені суперечить ісламським канонам та переконанням?
  • Так => Ім’я, яке має таке значення повинно бути змінено.
  • Ні => Ім’я має релігійне значення для послідовників інших релігій?
   • Так => Воно має бути змінено, щоб уникнути непорозумінь. І щоб не наслідувати немусульман.
   • Ні => Чи є воно образливим або несхвальним серед людей?
    • Так => Рекомендується змінити його на ім’я, яке має добре значення.
    • Ні => Якщо воно не має якихось з вищевказаних значень, його не слід змінювати. Справді, багато перших мусульман зберегли свої неарабські імена після навернення до ісламу. Можна змінити своє ім’я без причини. Рекомендується робити так, якщо нове ім’я краще перед Аллахом, як, наприклад, Абд ар-Рахман (раб Милостивого).