Шлюб в ісламі

Шлюб в ісламі

Шлюб є одним із найсильніших зв’язків, які підтверджує іслам.

Шлюб є одним із найсильніших союзів, який підтверджує іслам. Він заохочує до нього і вважає його однією з традицій пророків. (Стор. 202)

Справді, іслам надає велике значення правилам шлюбу, етикету і правам подружжя, аби, таким чином, гарантувати сімейну стабільність і сталість. Шлюб веде до створення успішної сім’ї, в якій діти гарно виховуються та мають психологічне здоров’я, тримаючись благочестя і моральної недоторканості.

 

Приклади положень іслама щодо шлюбу:

Іслам заклав декілька умов для шлюбного договору. Вони полягають в наступному:

Умови, які іслам передбачає для дружини

  1. Дружина має бути мусульманкою, юдейкою або християнкою та слідувати своїй релігії. Тим не менш, іслам заохочує чоловіків-мусульман обирати для цієї мети мусульманок, адже практикуюча мусульманка буде доброю матір’ю, яка дасть своїм дітям найкраще виховання і допоможе своєму чоловіку дотримуватися вчення ісламу. Як сказав Пророк (мир йому і благословення Аллаха): “Тож, одружись на богобоязливій – досягнеш успіху». (Сахіх Аль-Бухарі: 4802; Сахіх Муслім: 1466)
  2. Вона має бути цнотливою жінкою. Заборонено одружуватися із розпусною або аморальною жінкою. Як стверджується в Корані: «[Дозволенi вам] цнотливi жiнки з-посеред вiруючих i людей Писання, коли сплатите ви викуп за них, коли ви цнотливi, а не розпусники, i не берете їх наложницями». (Сура Аль-Маїда, 5: 5)
  3. Вона не повинна бути однією з тих жінок, із якими він ніколи не може одружитися (махрам) (стор. 204). Також він не може одружитися із двома сестрами одночасно і з жінкою та її тіткою.

Умови, які іслам висуває чоловіку

Чоловік має бути мусульманином. Жінці не дозволено виходити заміж за немусульманина, незалежно від того, якою є його релігія і чи є він з народу людей Писання (тобто єврей чи християнин), чи ні. Іслам підкреслює, що чоловік повинен відповідати таким двом умовам:

  • Слідування релігії
  • Добра моральність

Пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Якщо чоловік, чиєю моральністю та релігією ви задоволені, просить руки вашої дочки для шлюбу, то одружіть його.» (Сунан Ат-Тірмізі: 1084; Сунан Ібн Маджаг: 1967)