Іслам – помірна релігія

Іслам – помірна релігія

Іслам є помірною релігією, яка тримається серединного напрямку між перебільшенням і недбалістю, екстремізмом і повним неприйняттям релігії. Ця помірність пронизує всі види поклоніння.

Саме через це Аллах наказує Пророку (мир йому і благословення Аллаха), сподвижникам і всім віруючим дотримуватись помірності, яка може виявлятися у двох речах:

 

Дотримуватись релігії та звеличувати священні обряди Аллаха

Уникати перебільшення і екстремізму

Коран каже: «Iди прямим шляхом, як тобi й наказано, а також i тi, якi покаялися разом з тобою. I не порушуйте меж! Воiстину, бачить Вiн те, що ви робите». (Сура Гуд 11:112)

Це означає: Будьте тверді у слідуванні правді, не виходячи за межі через перебільшення і екстремізм.

Одного разу, під час навчання своїх товаришів одному з обрядів паломництва, Пророк (мир йому і благословення Аллаха) попередив їх проти крайнощів, вказавши, що такі вчинки були причиною руйнації попередніх народів: «Будьте обачні до крайнощів у релігії, адже єдине, що поруйнувало тих, хто був до вас, були крайнощі в релігії» (Сунна Ібн Маджаг: 3029)

Він (мир йому і благословення Аллаха) також додав: «Робіть тільки те, що вам самим під силу» (Сахіх Аль-Бухарі: 1100)

В іншому випадку, він (мир йому і благословення Аллаха) вказав на дух послання, з яким його було відправлено, а саме: не обтяжувати людей більше за їхні можливості, навчати їх мудрості і полегшувати їм: «Аллах не послав мене обтяжувати чи спричиняти зло, але послав, щоб вчити людей і зробити речі для них легкими». (Сахіх Муслім: 1478)