Іслам – релігія життя

Іслам – релігія життя

Іслам є релігією, яка врівноважує як мирське, так і майбутнє життя. Згідно з ісламом, мирське життя схоже на поле, на якому мусульманин сіє насіння добрих справ у всіх сферах життя, щоб пожинати плоди своєї наполегливої праці як в цьому житті, так і в майбутньому. Це прагнення вимагає оптимістичного ставлення, відданості, серйозності і рішучості, що очевидно з наступних пунктів:

Розвиток землі

Коран каже: «Вiн зростив вас iз землi й поселив вас на нiй». (Сура Гуд 11:61) Аллах створив нас і поселив нас на цій землі, наказуючи нам розвивати її і створити цивілізацію на благо людства так, аби не суперечити ісламському вченню. Справді, іслам вважає розвиток землі актом поклоніння, за який його виконавець буде винагороджений. Навіть якщо це буде відбуватися в часи великих потрясінь і у страшних обставинах, таких, як Судний день. Пророк (мир йому і благословення Аллаха) якось сказав: «Коли настане Судний день (і ви його розпізнаєте), в той час як людина триматиме в руках паросток пальми, (щоб посадити), то дайте їй, якщо вона зможе, посадити його» (Муснад Ахмад: 2712)

Підтримання суспільних відносин

Іслам закликає своїх послідовників до співпраці із оточуючими людьми, незалежно від їхньої культури і релігії, з метою створення цивілізації і побудови здорового суспільства. Він наполегливо закликає мусульман спілкуватися із людьми і будувати вищі відносини, керуючись вищою моральністю, як вчить іслам. Він також застерігає їх від ізоляції і ізолювання когось від суспільства, вважаючи це неправильним і тим, що не личить тим, хто має проповідувати Іслам і закликати до його високих принципів. Дійсно, Пророк (мир йому і благословення Аллаха) якось зауважив, що віруючий, який змішується із людьми і виявляє терпіння у цому, набагато кращий від того, хто віддалився від них. (Сунна Ібн Маджагг: 4032)

Здобуття знань

В ісламі ніколи не було конфлікту між релігією і наукою, на відміну від інших релігій

Не випадково, що перше слово, зіслане Пророку (мир йому і благословення Аллаха), це «Читай». Справді, іслам підкреслює важливість здобуття корисних знань у всіх областях людських інтересів та враховує шлях, якого мусульманин має дотримуватись у пошуках знань – шлях, який веде до Раю. Як казав Пророк: «Хто ступає на шлях заради пошуку знань, тому Аллах спростить шлях до Раю». (Сахіх Ібн Хіббан: 84)

Справді, іслам ніколи не був свідком конфлікту між релігією і наукою, як наприклад, це відбувалось в інших релігіях. Навпаки, він завжди підтримував наукові знання і закликав своїх послідовників здобувати і поширювати їх на благо всього людства.

Іслам навіть чествує тих, хто вчить людей і поширює знання, обіцяючи їм велику винагороду. Пророк повідомляє в одному зі своїх хадісів, що всі творіння Аллаха моляться за того, хто поширює корисні знання серед людей (Сунна Ат-Тірмізі: 2685)